Beeldspraak

Kleurrijke verhalen in lijn en lens

Menu
  • Home
  • Even voorstellen
  • Art
  • Fotoalbums
    • Zonsondergang De Houtwiel
    • Zonsondergang Lauwersoog
    • Defensie Oefening 2022
    • Sanjes Zoo 2022
    • BLØF – 2022
    • Paardendagen 2022
    • Zwagermieden
Menu

15 jaar

Geplaatst op 1 februari 201628 februari 2016 door Esther van der Wal

Lieve schat,

Als alles was gegaan zoals het bedoelt was had je morgen 15 jaar geworden. Mama kan haast niet geloven dat ze een zoon of dochter van 15 jaar had kunnen hebben.

Je was vast een vreselijk puber geweest waar we de handen vol aan zouden hebben. Je papa en ik hebben het daar wel eens over. Dan fantaseren we over hoe we je aangepakt zouden hebben.

beertje2 februari 2001 was mama uitgerekend van jou. Die dag zou dé dag worden maar het lot besliste anders. In de zomer van 2000 bleek dat je niet meer leefde in mama’s buik.

Mama heeft je nooit gezien daar was je nog te klein voor. Ook is altijd onbekend gebleven of je een meisje of een jongetje was. Mama vindt dat moeilijk. Ze had graag iets tastbaars van je gehad of geweten, had je graag een naam gegeven vooral omdat je in al die jaren het enige begin van nieuw leven in haar buik bent geweest en haar moeder zou maken.

We hebben het soms wel eens over je. Dan vragen we ons af of je mee zou hebben geholpen in het bedrijf. Had je een jongen geweest die bezeten was geweest van vrachtwagens, net als papa? Of zou je een meisje zijn geweest die mama geholpen zou hebben de lekkerste zepen te maken of het geweldig had gevonden om in de winkel mee te helpen?

We zullen het nooit weten want het heeft allemaal niet zo mogen zijn.

Mama heeft er vrede mee, dat kan ze oprecht zeggen na 15 jaar. Toch zal er levenslang een leegte blijven in haar hart. Een leegte die gereserveerd was voor jou en die niemand anders kan opvullen… niemand…

 

Delen
Tags:
Category: Algemeen

Bericht navigatie

← Ik mis je
Dikke huid →

1 gedachte over “15 jaar”

  1. Pingback: De laatste uurtjes tikken weer weg…. – Esther's Weblog

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zoeken

Over Mij

Esther van der Wal
Zelfstandig ondernemer
Welkom! Ik ben Esther, een creatieve 54-jarige ondernemer met een passie voor fotografie, tekenen, muziek en handwerken. Op deze blog deel ik mijn liefde voor al deze passies. Of ik nu een foto maak die een verhaal vertelt, een nieuwe artiest ontdek die me raakt, of bezig ben met mijn handwerkprojecten, ik geniet van het creatieve proces en de kleine momenten van inspiratie. Van kleurrijke tekeningen en sfeervolle foto's tot muziektips en handwerkideeën, deze blog is mijn digitale atelier. Neem een kijkje, laat je inspireren en deel vooral jouw gedachten!
Lees meer
Contact
info@esthervanderwal.nl

Socials

Volg mij op de Socials!

Kalender

juli 2026
M D W D V Z Z
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
« jun    

Recente Berichten

  • Dag lieve pap…
  • Weer nieuw stuk natuur in Nationaal Park Lauwersmeer ontdekt
  • Tot de enkels in de slik
  • Weer een magische avondwandeling nabij Holwerd
  • Kitesurfers in Lauwersoog

Recente Reacties

  • Esther van der Wal op Dag lieve pap…
  • John Blom op Dag lieve pap…
  • Mickey Frost op Lijkenpikkerij
  • Esther van der Wal op Putterstraat – Amsterdam-Noord [+video]
  • Lia op Putterstraat – Amsterdam-Noord [+video]

Categorieën

Meta

  • Login
  • Vermeldingen feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Tags

Banjer Bloemen bomen boom Boris Buizerd Damwoude De Houtwiel de westereen Drieluik eend fietsen foto ganzen haken herfst hobby Kiekendief kuikentjes Libel Libellen Maan meerkoet merel mooi natuur nestje roofvogel roofvogels roze schilderen schilderij Torenvalk transport online Tuin verhuizen verhuizing vlinder Vogel vogels zeep Zon zonsondergang zwaagwesteinde Zwagermieden

Nieuwste berichten

  • Dag lieve pap…

    Dag lieve pap…

    juli 3, 2026
  • Weer nieuw stuk natuur in Nationaal Park Lauwersmeer ontdekt

    Weer nieuw stuk natuur in Nationaal Park Lauwersmeer ontdekt

    juni 29, 2026
  • Tot de enkels in de slik

    Tot de enkels in de slik

    juni 29, 2026
  • Weer een magische avondwandeling nabij Holwerd

    Weer een magische avondwandeling nabij Holwerd

    juni 26, 2026
  • Kitesurfers in Lauwersoog

    Kitesurfers in Lauwersoog

    juni 21, 2026

Lees ook

  • De Houtwiel

    De Houtwiel

    mei 30, 2026
  • Op zoek naar de draaihals, wel gezien, niet op de foto

    Op zoek naar de draaihals, wel gezien, niet op de foto

    april 29, 2026
  • Even eruit… maar niet helemaal zoals gehoopt

    Even eruit… maar niet helemaal zoals gehoopt

    april 4, 2026
  • Het Laarzenpad

    Het Laarzenpad

    juli 13, 2025
  • Wandeling langs de Ottemawei

    Wandeling langs de Ottemawei

    juni 15, 2025
©2026 Beeldspraak