Beeldspraak
Menu
  • Home
  • Even Voorstellen
  • Foto’s bestellen
  • Art Wishes
Menu

Koude wandeling door het Driezumerbosk met een prachtige zonsondergang

Geplaatst op 28 december 202515 februari 2026 door Esther van der Wal

Vanmiddag zaten we eigenlijk perfect. Op de bank, lekker warm, Netflix aan, haakwerkje binnen handbereik… niks mis mee. En toch. Dat zonnetje dat zo uitnodigend naar binnen scheen, zorgde voor dat bekende kriebeltje. Dat “zullen we toch even…”-gevoel.

Dus vroeg ik aan Banjertje of hij zin had om mee te gaan wandelen in het Driezumerbosk. Die vraag hoefde ik geen tweede keer te stellen. Hij sprong van de bank alsof hij al uren stond te wachten en wilde meteen weg. 🐾

Mijn hubby ook maar even gevraagd en voor we het wisten stonden we met mutsen, wanten en dikke sjaals klaar. Want ja, zonnig of niet: koud was het toch wel een beetje. Op de fiets richting het bos, lekker samen, even eruit.

Nog maar net het bos in, kwam er een vrouw op ons af die enthousiast vertelde dat er roofvogels en een uil zaten. Nou… daar werd ik dus meteen helemaal blij van. 😍 Wat bleek? Het waren de roofvogels en uilen van Valkerij De Wâlden. Kon het natuurlijk niet laten om een paar foto’s te maken, al waren de vogels niet bepaald fan van Banjertje. Begrijpelijk ook.

Daarna hebben we heerlijk een paar kilometer gewandeld. Frisse lucht, knisperende kou en dat fijne gevoel van buiten zijn. En als kers op de taart: een prachtige zonsondergang die het bos in warme kleuren zette. Zo’n moment waarop je even stil wordt.

De terugweg op de fiets was eerlijk gezegd berekoud, maar dat maakte alles daarna alleen maar beter. Warme thee, een stroopwafel die extra goed smaakte… en die hete douche?
Zaaaaaaaalig.

Soms heb je niet meer nodig dan een zonnetje, een bos en even samen naar buiten gaan. 💛

Delen
Tags: Driezumerboskkoudzonsondergang
Category: DriezumerboskZonsondergangen

Bericht navigatie

← Column – De tijdlijn die tikt
Dag 2025, dank je wel 💫 →

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zoeken

Over Mij

Esther van der Wal - de Vries
Journalist | Fotograaf | Tekenaar
Ik ben Esther en al jarenlang kijk ik door de camera naar de wereld om mij heen. Naast mijn werk als hoofdredacteur van Transport Online vind ik ontspanning in fotograferen, tekenen voor mijn project Art Wishes en – sinds ik mijn rijbewijs heb gehaald – het ontdekken van de mooiste plekjes van Nederland. Op Beeldspraak deel ik de foto's die mij raken. Ik nodig je graag uit om mee te kijken.
Meer over mij weten?
Contact
info@esthervanderwal.nl

Socials

Volg mij op de Socials!

Kalender

augustus 2026
M D W D V Z Z
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
« jul    

Recente Berichten

  • De zon verdween even…
  • Klaar voor de zonsverduistering!
  • Daar zat hij dan toch…
  • Van dijk naar bos: een middagje Lauwersoog
  • 🌺 Een klaproos voor een beetje troost

Recente Reacties

  • Esther van der Wal op Dag lieve pap…
  • John Blom op Dag lieve pap…
  • Mickey Frost op Lijkenpikkerij
  • Esther van der Wal op Putterstraat – Amsterdam-Noord [+video]
  • Lia op Putterstraat – Amsterdam-Noord [+video]

Categorieën

Tags

Banjer Bloemen bomen boom Boris Buizerd Damwoude De Houtwiel de westereen Drieluik eend fietsen foto ganzen haken hobby Kiekendief kuikentjes Libel Libellen Maan meerkoet merel mooi natuur nestje Rietgors roofvogel roofvogels roze schilderen schilderij Torenvalk transport online Tuin verhuizen verhuizing vlinder Vogel vogels zeep Zon zonsondergang zwaagwesteinde Zwagermieden

Meta

  • Login
  • Vermeldingen feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Nieuwste berichten

  • De zon verdween even…

    De zon verdween even…

    augustus 13, 2026
  • Klaar voor de zonsverduistering!

    Klaar voor de zonsverduistering!

    augustus 12, 2026
  • Daar zat hij dan toch…

    Daar zat hij dan toch…

    augustus 11, 2026
  • Van dijk naar bos: een middagje Lauwersoog

    Van dijk naar bos: een middagje Lauwersoog

    augustus 9, 2026
  • 🌺 Een klaproos voor een beetje troost

    🌺 Een klaproos voor een beetje troost

    augustus 7, 2026

Lees ook

  • De Houtwiel

    De Houtwiel

    mei 30, 2026
  • Op zoek naar de draaihals, wel gezien, niet op de foto

    Op zoek naar de draaihals, wel gezien, niet op de foto

    april 29, 2026
  • Even eruit… maar niet helemaal zoals gehoopt

    Even eruit… maar niet helemaal zoals gehoopt

    april 4, 2026
  • Het Laarzenpad

    Het Laarzenpad

    juli 13, 2025
  • Wandeling langs de Ottemawei

    Wandeling langs de Ottemawei

    juni 15, 2025
©2026 Beeldspraak