Beeldspraak
Menu
  • Home
  • Even Voorstellen
  • Foto’s bestellen
  • Art Wishes
Menu

Afscheid nemen van de allerliefste…

Geplaatst op 17 december 202017 december 2020 door Esther van der Wal

Een paar dagen geleden kregen we te horen dat onze lieve, ouwe, trouwe Boris een tumor heeft achter zijn linkeroog. De laatste tijd knipperde hij nogal erg met dat oogje en in eerste instantie dacht men aan een oogontsteking.

Toen deze niet overging, ook niet na antibiotica zalf, zijn we terug gegaan naar de dierenarts. Omdat de diagnose van de week wel erg onverwachts en ongefundeerd (vonden wij) genomen werd hebben we vandaag bij een andere dierenarts een second opinion gevraagd.

Helaas was deze diagnose niet veel beter. Er is in elk geval een melanoom gevonden ín zijn oog. Er is beginnend glaucoom ontdekt en wellicht zit er áchter zijn oogje ook een gezwel. Dat laatste zal waarschijnlijk in januari duidelijk worden.

Eind januari hebben we een afspraak bij een speciale oogarts voor honden. Deze gaat de zwaarte van de glaucoom meten en wellicht dat medicijnen de druk verlicht kan worden.

Voor nu heeft hij pijnstillers gekregen want dat knipperen dat hij doet wordt waarschijnlijk veroorzaakt door (hoofd)pijn.

28 januari kunnen we pas terecht in Drachten, beste een lange tijd nog. Maar volgens de dierenarts is hij nog een goede conditie en moet het op zich kunnen. Nergens was plek bij de oogartsen.

De tumor zal niet operabel zijn. Hij zal zoals het er nu naar uitziet wellicht zijn oogje kwijtraken. Als hij áchter zijn oogje ook een tumor heeft dan is er weinig perspectief en zal hij uiteindelijk doodgaan hieraan.

Ik ben de laatste dagen erg verdrietig geweest van het idee dat we onze trouwe viervoeter moeten laten gaan. Ik heb me wel voorgenomen dat zijn welzijn voorop staat en we niet willens en wetens hem in leven houden voor ons eigen plezier. Hij moet een dierwaardig en pijnvrij bestaan kunnen leiden.

Banjer zal het niet leuk gaan vinden vrees ik als Boris er niet meer is. Toen we vanmiddag thuiskwamen met Boris heb ik hem nog nooit zo uitgelaten zien reageren, zag mij niet eens staan!

Maar goed lang verhaal kort, voorlopig is het afwachten hoe het zich gaat ontwikkelen….

Delen
Tags: Borisdierenartsgezwelglaucoomhondmelanoomoogartsoogjetumor
Category: Boris

Bericht navigatie

← Ik zie ze vliegen
Afgesloten! →

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zoeken

Over Mij

Esther van der Wal - de Vries
Journalist | Fotograaf | Tekenaar
Ik ben Esther en al jarenlang kijk ik door de camera naar de wereld om mij heen. Naast mijn werk als hoofdredacteur van Transport Online vind ik ontspanning in fotograferen, tekenen voor mijn project Art Wishes en – sinds ik mijn rijbewijs heb gehaald – het ontdekken van de mooiste plekjes van Nederland. Op Beeldspraak deel ik de foto's die mij raken. Ik nodig je graag uit om mee te kijken.
Meer over mij weten?
Contact
info@esthervanderwal.nl

Socials

Volg mij op de Socials!

Kalender

augustus 2026
M D W D V Z Z
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
« jul    

Recente Berichten

  • De zon verdween even…
  • Klaar voor de zonsverduistering!
  • Daar zat hij dan toch…
  • Van dijk naar bos: een middagje Lauwersoog
  • 🌺 Een klaproos voor een beetje troost

Recente Reacties

  • Esther van der Wal op Dag lieve pap…
  • John Blom op Dag lieve pap…
  • Mickey Frost op Lijkenpikkerij
  • Esther van der Wal op Putterstraat – Amsterdam-Noord [+video]
  • Lia op Putterstraat – Amsterdam-Noord [+video]

Categorieën

Tags

Banjer Bloemen bomen boom Boris Buizerd Damwoude De Houtwiel de westereen Drieluik eend fietsen foto ganzen haken hobby Kiekendief kuikentjes Libel Libellen Maan meerkoet merel mooi natuur nestje Rietgors roofvogel roofvogels roze schilderen schilderij Torenvalk transport online Tuin verhuizen verhuizing vlinder Vogel vogels zeep Zon zonsondergang zwaagwesteinde Zwagermieden

Meta

  • Login
  • Vermeldingen feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Nieuwste berichten

  • De zon verdween even…

    De zon verdween even…

    augustus 13, 2026
  • Klaar voor de zonsverduistering!

    Klaar voor de zonsverduistering!

    augustus 12, 2026
  • Daar zat hij dan toch…

    Daar zat hij dan toch…

    augustus 11, 2026
  • Van dijk naar bos: een middagje Lauwersoog

    Van dijk naar bos: een middagje Lauwersoog

    augustus 9, 2026
  • 🌺 Een klaproos voor een beetje troost

    🌺 Een klaproos voor een beetje troost

    augustus 7, 2026

Lees ook

  • De Houtwiel

    De Houtwiel

    mei 30, 2026
  • Op zoek naar de draaihals, wel gezien, niet op de foto

    Op zoek naar de draaihals, wel gezien, niet op de foto

    april 29, 2026
  • Even eruit… maar niet helemaal zoals gehoopt

    Even eruit… maar niet helemaal zoals gehoopt

    april 4, 2026
  • Het Laarzenpad

    Het Laarzenpad

    juli 13, 2025
  • Wandeling langs de Ottemawei

    Wandeling langs de Ottemawei

    juni 15, 2025
©2026 Beeldspraak